‘The Shape of Water’ najbolji film u 2017. po odabiru kritičara
Na 23. dodjeli nagrada Izbor kritičara (Critics’ Choice Award) “Get Out”, “The Shape of Water”, “Big Little Lies” i “The Handmaid’s Tale” samo su neki od nagrađenih filmova i serija, dok je najviše nagrada odnio upravo film ‘The Shape of Water’, režisera Guillermo del Toro.
“The Shape of Water” / Oblik vode odnio je četiri nagrade, uključujući i nagrade za najbolji film i najboljeg režisera, prenosi filmonizirani.net.
Što se tiče televizijskog dijela, “Big Little Lies” takođe je osvojio četiri nagrade, uključujući nagradu i za najbolju seriju.
“The Handmaid’s Tale” i “The Marvelous Mrs. Maisel” osvojili su nagrade za najbolju dramsku seriju i za najbolju seriju komediju.
Glumačka pobjednička četvorka u polju filmova je ista kao i na dodjeli Globusa: Gary Oldman (“Darkest Hour”), Allison Janney (“I, Tonya”), Frances McDormand i Sam Rockwell (“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”), dok su Sterling K. Brown (“This Is Us”), Nicole Kidman (“Big Little Lies”), Ted Danson (“The Good Place”) i Mayim Bialik (“The Big Bang Theory”) pobjednici na polju televizije.
Kompletna lista pobjednika:
FILM
Najbolji film: “The Shape of Water”
Najbolji režiser: Guillermo del Toro, “The Shape of Water”
Najbolji glumac: Gary Oldman, “Darkest Hour”
Najbolja glumica: Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Najbolji sporedni glumac: Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Najbolja sporedna glumica: Allison Janney, “I, Tonya”
Najbolji mladi glumac/glumica: Brooklynn Prince, “The Florida Project”
Najbolji glumački ansambl: “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Najbolji adaptirani scenario: “Call Me by Your Name” (James Ivory)
Najbolji originalni scenario: “Get Out” (Jordan Peele)
Najbolja kinematografija: “Blade Runner 2049” (Roger Deakins)
Najbolja komtimografija: “Phantom Thread” (Mark Bridges)
Najbolje uređivanje: “Baby Driver” (Paul Machliss, Jonathan Amos)
Najbolja frizura i šminka: “Darkest Hour”
Najbolja produkcija: “The Shape of Water” (Paul Denham Austerberry; Shane Vieau, Jeff Melvin)
Najbolja muzika: “The Shape of Water” (Alexandre Desplat)
Najbolja pjesma: “Remember Me” from “Coco”
Najbolji vizualni efekti: “War for the Planet of the Apes”
Najbolji animirani film: “Coco”
Najbolji akcijski film: “Wonder Woman”
Najbolja komedija: “The Big Sick”
Najbolji glumac u komediji: James Franco, “The Disaster Artist”
Najbolja glumica u komediji: Margot Robbie, “I, Tonya”
Najbolji SF ili horor film: “Get Out”
Najbolji strani film: “In the Fade”
TELEVISION
Najbolja serija - drama: “The Handmaid’s Tale” (Hulu)
Najbolji glumac u dramskoj seriji: Sterling K. Brown, “This Is Us”
Najbolja glumica u dramskoj seriji: Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”
Najbolji sporedni glumac u dramskoj seriji: David Harbour, “Stranger Things”
Najbolja sporedna glumica u dramskoj seriji: Ann Dowd, “The Handmaid’s Tale”
Najbolja serija- komedija: “The Marvelous Mrs. Maisel”
Najbolji glumac u seriji komediji: Ted Danson, “The Good Place”
Najbolja glumica u seriji komediji: Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”
Najbolji sporedni glumac u seriji komediji: Walton Goggins, “Vice Principals”
Najbolja sporedna glumica u seriji komediji: Mayim Bialik, “The Big Bang Theory”
Najbolja serija: “Big Little Lies” (HBO)
Najbolji TV film: “The Wizard of Lies” (HBO)
Najbolji glumac u TV filmu ili seriji: Ewan McGregor, “Fargo”
Najbolja glumica u TV filmu ili seriji: Nicole Kidman, “Big Little Lies”
Najbolji sporedni glumac u TV filmu ili seriji: Alexander Skarsgård, “Big Little Lies”
Najbolja sporedna glumica u TV filmu ili seriji: Laura Dern, “Big Little Lies”
Najbolji Talk Show: “Jimmy Kimmel Live!” (ABC)
Najbolja animirana serija: “Rick and Morty” (Adult Swim)
Najbolja nestrukturirana reality serija: “Born This Way” (A&E)
Najbolja strukturirana reality serija: “Shark Tank” (ABC)
Najbolja reality takmičarska serija: “The Voice” (NBC)
Najbolji domaćin reality emisija: RuPaul, “RuPaul’s Drag Race”
(Ajla Hurko)