24.10.2015. 18:26
0
West Ham srušio i Chelsea, Mourinho završio na tribinama
U devetom kolu engleskog Premiershipa je odigran londonski derbi između West Hama i Chelseaja.

Hrvatski stručnjak na klupi West Hama Slaven Bilić je zabilježio novu pobjedu protiv velikana. Nakon Arsenala, Liverpoola i Manchester Cityja, savladali su i Chelsea, ovaj put rezultatom 2:1.

Zarate je u 17. minuti doveo West Ham u vodstvo, a u prvom dijelu je teren zbog dva žuta kartona napustio Chelseajev Matić. Zbog te je sudijske odluke nezadovoljan bio i Jose Mourinho, koji je nastavak susreta morao posmatrati sa tribina.

U drugom dijelu „Plavci“ stižu do izjednačenja, a strijelac je bio Cahill. Ipak, West Hamu pobjedu u 79. minuti donosi Andy Carroll.

Ovo je već peti poraz Chelseaja, koji se trenutno nalazi na 15. mjestu, dok je West Ham na sjajnom drugom mjestu.