28.11.2015. 17:40
0
Borac pobijedio Velež, Zrinjski deklasirao Drinu
Fudbaleri Borca savladali su Velež s 2:1 u utakmici 17. kola Premijer lige BiH.
Golove za domaći tim postigli su Redžić (14.) i Jandrić (71.), dok je jedini gol za Velež postigao Ćemalović u 87. minutu.

U ''derbiju'' začelja, domaći tim je bio bolji protivnik i definitivno najavio oproštaj Veleža od društva najboljih. Velež je ostao zadnjeplasirana ekipa prvenstva sa samo jednom pobjedom nakon 17 odigranih kola. Teško je očekivari da ‘’Rođeni’’ u nastavku sezone mogu izaći iz teške krize koja ih vodi u niži rang takmičenja Bosne i Hercegovine.

Borac je osvajanjem tri boda prekinuo niz od sedam uzastopnih poraza i donekle ublažio tešku situaciju na tabeli u kojoj se klub nalazi. S nova tri boda Banjalučani su ostali na 14. mjestu ligaške tabele, ali sada imaju samo bod zaostatka za Olimpicom i Rudarom na 12. i 13. mjestu.

Zrinjski je na svom terenu deklasirao Drinu s 5:0. Mostarcima je to bila 11. ovosezonska pobjeda kojom su zadržali priključak s tuzlanskom Slobodom u vrhu tabele Premijer lige.