14.9.2016. 21:45
0
Vrbanjuša u finalu 25. po redu Bajramskog turnira pobijedila veterane Sarajeva sa 6:2
Ekipa Vrbanjuše pobjednik je tradicionalnog 25. bajramskog turnira u malom nogometu "Sarajevo 2016.-1437.h.g", koji je u protekla dva dana igran u maloj dvorani KSC Skenderija.

Nogometaši Vrbanjuše su u finalnom susretu pobijedili ekipu veterana Sarajeva sa 6:2.

U susretu za treće mjesto ekipa Željezničara bila je bolja od veterana Famosa.

Ovo je šesta tutula ekipe Vrbanjuše, koja se na vrhu liste dosadašnjih pobjednika izjednačila sa Željezničarom.

Pored četiri prvoplasirane ekipe na turniru su još nastupile seniorske ekipe Sarajeva i Olimpica, veterani Željezničara, te reprezentacija Grada Sarajeva.

Najbolji strijelac turnira bio je Nedžad Hadžić sa 12 golova, najbolji golman je Adnan Pervan (Sarajevo), dok je priznanje za najboljeg igrača uručeno Mirzi Ajanoviću (Vrbanjuša).

Paralelno s glavnim turnirom igran je i turnir u kategoriji pionira na kojem je učestvovalo 12 ekipa. Prvo mjesto osvojila je ekipa Sarajeva, drugo DAR (Sarajevo), a treće Bambinosi (Sarajevo).