22.10.2016. 17:55
0
Barcelona do velikog preokreta protiv Valencije, Messi iz penala donio pobjedu Barci u 93. minuti
U derbiju, iako to tabela ne govori, 9. kola španske Primere, Barcelona je teškom mukom slavila na gostovanju kod Valencije sa 2:3.

Piše: Haris Ahbabović

Blaugrana je povela u 22. minuti kada je gol Šišmiša pogodio Lionel Messi.

Ipak, Valencia je za samo četiri minute napravila veliki proekret. Prvo je u 52. minuti rezultat izjednačio El Haddadi, a četiri minute kasnije za 2:1 pogađa Rodrigo.

Rezultat je na 2:2 u 62. minuti utakmice poravnao najbolji golgeter Barcelone iz prošle sezone, Urugvajac Luis Suarez.

U sudijskoj nadoknadi utakmice Barceloni je dosuđen jedanaesterac. Siguran izvođač sa bijele tačke bio je Lionel Messi.