1.11.2016. 22:55
0
Liga prvaka: City savladao Barcelonu, PSV poražen od Bayerna
Četvrto kolo Lige prvaka u grupama A, B, C i D je završeno. Manchester City savladao Barcelonu sa 3:1.
Grupa A

Ludogorec - Arsenal 2:3

Prvo mrežu zatresa Cafu u 12. minuti, a potom je Keseru u 15. minuti povećao na 2:0. Međutim, Arsenal se brzo vratio u meč, pa u 20. minuti Xhaka smanjio na 2:1.
Do kraja prvog poluvremena Arsenal je uspio izjednačiti, kada je Giroud glavom poslao loptu u mrežu za 2:2.
Pobjedu Arsenalu donio je Özil u 88. minuti susreta.

Basel - PSG 1:2

U 43. minuti Meunier je asistirao Matuidiju koji je pogodio za vodstvo PSG-a od 1:0.
Domaći tim je izjednačio u 76. minuti kada je Zuffi sa velike udaljenosti iskosa sa desne strane savladao neopreznog Areolu za 1:1.
U 90. minuti je Meunier pogodio za pobjedu Parižana.

Grupa B

Bešiktaš - Napoli 1:1

Susret je završen rezultatom 1:1, a strijelci su bili Quaresma i Hamšil.

Benfica - Dynamo Kiev 1:0

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Vida je skrivio jedanaesterac, a Salvio je bio siguran u 45+2. minuti sa bijele tačke za vodstvo Benfice od 1:0.

Grupa C

Borussia M'Gladbach - Celtic 1:1

U 32. minuti je Hazard asistirao Stindlu koji matira Gordona za vodstvo domaće ekipe. Gosti su izjednačili u 75. minuti. Korb je zbog skrivljenog penala dobio direktan crveni karton, a Dembele je bio siguran sa bijele tačke za 1:1.

Manchester City - Barcelona 3:1

U 21. minuti Neymar je poveo kontranapad, asistirao je Messiju koji pogađa za vodstvo Barce od 1:0.
City je izjednačio u 39. minuti golom Gündogana.
U 51. minuti City je došao do preokreta, kada je iz slobodnog udarca De Bruyne majstorski pogodio za 2:1.
U 74. minuti Gündogan je pogodio za konačnih 3:1.

Grupa D

Atletico Madrid - Rostov 2:1

Carrasco je asistirao Griezmannu u 28. minuti za 1:0 za Atletico, a u 30. minuti Azmoun je na Polozovu asistenciju izjednačio rezultat. Atletico je do pobjede došao u 90+4. minuti susreta kada je Griezmann pogodio.

PSV - Bayern 1:2

Domaća ekipa je prva stigla u vodstvo na Phillips Stadionu, kada je u 14. minuti Arias matirao Neuera.
U 34. minuti dosuđen je penal za Bayern kojeg u pogodak realizuje Lewandowski za 1:1.
Bayern je poveo u 74. minuti kada je Alaba asistirao Lewandowskom kojem iz peterca nije bilo teško postići gol za pobjedu Bavaraca.