6.12.2016. 23:09
0
Liga prvaka: Bayern slavio protiv Atletica, Dynamo uništio Bešiktaš, Barcelona sa 4:0 nadigrala Gladbach
Završeno je takmičenje u grupama A, B, C i D u ovosezonskom izdanju Lige prvaka.
Grupa A
Rezultati 6. kola: Basel - Arsenal 1:4, PSG - Ludogorec 2:2.

Arsenal je završio na prvom mjestu slavivši u Baselu rezultatom 4:1. Perez je postigao hat-trick (8., 16. i 47.), dok je Iwobi postigao svoj prvi gol u Ligi prvaka u karijeri u 78. minuti susreta.

PSG je protiv Ludogoreca odigrao neriješeno rezultatom 2:2. Gosti su poveli u 15. minuti preko Misidzhana, a Cavani je u 61. minuti izjednačio na 1:1. Wanderson u 69. minuti donio novo vdostvo Ludogorecu , a Di Maria je postavio konačnih 2:2 u 90+2. minuti.

Grupa B
Rezultati 6. kola: Dynamo - Bešiktaš 6:0, Benfica - Napoli 1:2.

Dynamo Kijev je sa 6:0 savladao Bešiktaš . Golove za ukrajinsku ekipu postigli su Besedin (9.), Jarmolenko (penal 30.), Bujalskij (32.), Gonzalez (45+3.), Sudorčuk (60.) i Moraes (77.

U Lisabonu je Napoli slavio  protiv Benfice sa 2:1, pogocima Callejona iz 60. i Mertensa iz 79. minute. Počasni gol za portugalsku ekipu postigao je Jimenez u 87. minuti susreta.

Grupa C
Rezultati 6. kola: Barcelona - Gladbach 4:0, Manchester City - Celtic 1:1.

Barcelona je sa 4:0 nadigrala Gladbach. Messi je desetim golom ove sezone u Ligi prvaka u 16. minuti doveo Barcu u vodstvo, a potom je u drugom poluvremenu hat-trick postigao Turan u 50., 53. i 67. minuti susreta.

Manchester City je u drugom sastavu dočekao Celtic, a susret je završen sa 1.1. Roberts je u 4. minuti doveo goste u vodstvo, a već u 8. minuti Iheanacho je izjednačio na 1:1.

Grupa D
Rezultati 6. kola: Bayern - Atletico 1:0, PSV - Rostov 0:0.

Bayern je protiv Atletica slavio sa 1:0, a gol odluke je postigao Lewandowski u 28. minuti susreta.

PSV i Rostov su imali direktan dvoboj za plasman u Evropsku ligu, a ruska ekipa je uspjela uzeti bod odigravši 0:0.