25.2.2017. 16:44
0
Premijer liga BiH - Pobjede Mladosti, Radnika i Metalleghea
Bosanskohercegovačka nogometna Premijer liga nastavljena je danas prvim utakmicama 19. kola. Nakon više od dva mjeseca zimske pauze prve pobjede u proljetnom dijelu sezone ostvarile su ekipe Mladosti, Radnika i Metalleghea.

Mladost je na domaćem terenu savladala tuzlansku Slobodu s 3:1 golovima Kuzmanovića (3.), Ramovića (64.) i Maksimovića (89.). Jedini gol za tuzlanski tim postigao je Zec u 75. minutu.

Radnik je u Bijeljini bio bolji od sarajevskog Olimpica s 2:0. Prvi gol za domaći sastav postigao je Obradović u 50. minutu, a drugi Janković u 72.

Metalleghe je golom Vidovića u 28. minutu došao do vrijedna tri boda u meču protiv Širokog. Ekipi iz Jajca svaki bod je bitan za nastavak sezone i borbu za opstanak.

Danas od 17.00 sati će biti odigran meč Čelik - Zrinjski, a sutra će Sarajevo ugostiti Vitez, dok će Željezničar igrati na teškom gostovanju kod Krupe.