29.4.2017. 19:21
0
Zrinjski remizirao, Sarajevo i Čelik ostvarili pobjede
Nogometaši Sarajeva savladali su ekipu Radnika u gostima rezultatom 3:0 u okviru 6. kola Lige za prvaka BiH.

Strijelci za 'bordo' tim bili su Hodžić i dva puta Crnkić. Sarajevo se ovom pobjedom uspjelo održati u vrhu i ostati konkurent za titulu prvaka BiH.

U drugoj utakmici Lige za prvaka, Zrinjski je danas remizirao s ekipom Krupe 1:1 u gostima. Mostarci su poveli u 27.' minutu golom Kukoča, ali je bod domaćoj ekipi donio Koljić u 53. minuti. Zrinjski se bodovno izjednačio sa Željezničarom na prvom mjestu, ali sarajevska ekipa ima utakmicu manje i sutra igra protv Slobode u Tuzli.

6. FK KRUPA NA VRBASU 28 10 8 10 38

Kada je u pitanju Liga za opstanak, Čelik  je danas na domaćem terenu savladao ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na meču postigao je Smriko u 26. minuti. Ovom pobjedom Zeničani su napravili veliki korak u borbi za opstanak.

U okviru Lige za opstanak sutra se igraju dva meča, a sastaju se Olimpic - Široki te Metalleghe i Vitez.