16.12.2017. 22:20
0
Napoli na vrhu, Hamšik sustigao Maradonu
Nogometaši Napolija slavili su s uvjerljivih 3-1 (3-0) na subotnjem gostovanju u Torinu i tom pobjedom zasjeli na vrh talijanskog prvenstva, jer je do danas vodeći milanski Inter iznenađujuće poražen s 1-3 od Udinesea na domaćem terenu.

Napoli je u Torinu poveo već u 4. minuti pogotkom Koulibalyja. U 25. minuti je na 2-0 povisio Zielinski, a samo pet minuta poslije slovački reprezentativac Marek Hamšik postigao je pogodak za 3-0. Slovačkom internacionalcu je to bio 115. pogodak u 11 godina igranja za Napoli, čime je na ljestvici najboljih strijelaca dostigao legendarnog Argentinca Diega Maradonu, koji je postigao isti broj golova, ali u sedam godina provedenih u Napulju.

Torino je u drugom poluvremenu uspio ublažiti poraz pogotkom Belottija (63). Hrvatski reprezentativac Marko Rog je za Napoli igrao od 83. minute.

U prvoj utakmici subotnjeg programa veliko iznenađenje napravio je Udinese pobjedom 3-1 na San Siru protiv vodećeg Intera, što je treća ovosezonsku pobjeda u gostima momčadi iz Udina.

Napoli je sa 42 boda preuzeo vodstvo, a Inter je drugi sa 40 bodova. Momčad iz Milana može prestići i Juventus koji ima 38 bodova i u nedjelju gostuje u Bologni.

Inter - Udinese 1-3
(Icardi 16 / Lasagna 14, De Paul 61-11m, Barak 77)

Torino - Napoli 1-3
(Belotti 63 / Koulibaly 4, Zielinski 25, Hamšik 30)