1.5.2018. 22:46
0
Real Madrid se plasirao u finale Lige prvaka: Drama na Santiago Bernabeu stadionu, velika greška golmana Ulreicha
Fudbaleri Real Madrida su se treću godinu zaredom plasirali u finale Lige prvaka.

Piše: Haris Ahbabović

Naime, Real je večeras u Madridu odigrao 2:2 protiv minhenskog Bayerna, te se sa ukupnim rezultatom 4:3 plasirao u finale Lige šampiona.

Bayern je poveo u 3. minuti kada je Joshua Kimmich postigao gol, ali su se Madriđani brzo vratili preko Karima Benzeme.

Na samom otvaranju drugog poluvremena, veliku grešku golmana gostiju, Ulreicha, koristi Benzema koji postiže gol za 2:1.

Konačnih 2:2 postavio je James Rodriguez u 63. minuti.

Bayern je večeras u Madridu bio mnogo bolja ekipa, ali im to nije bilo dovoljno da se plasiraju u finale Lige šampiona.

Sutra na Olimpicu, u drugom polufinalu, igraju Roma i Liverpool. Prvi meč su Redsi dobili sa 5:2.