16.6.2018. 13:46
0
Francuska se mučila protiv Australije, tehnologija "odlučila" pobjednika današnje utakmice
U prvoj utakmici grupe C na Mundijalu u Rusiji, Francuska je danas u Kazanu teškom mukom pobijedila Australiju sa 2:1.

Piše: Haris Ahbabović

Povela je Francuska u 58. minuti kada je Antoine Griezmann pogodio sa bijele tačke, nakon što je sudija nakon pregledavanja snimka pokazao na bijelu tačku za Trikolore.

Par minuta kasnije, Mile Jedinak je izjednačio ponovo sa penala, pošto je Umtiti igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Konačnih 2:1 postavio je Paul Pogba u 81. minuti, nakon što je gol-tehnologija pokazala da je lopta prešla gol crtu gola Australije.

Od 18:00 sati u ovoj grupi danas još igraju Danska i Peru.