6.7.2018. 22:00
0
Belgija savladala Brazil i zakazala polufinalni meč protiv Francuske
Belgijanci su večeras u Kazanu u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva savladali Brazil 2:1, te zakazali meč protiv Francuske u polufinalu.

Od početka smo gledali jednu veoma zanimljivu utakmica, uostalom kao što smo i očekivali. Brazil je bolje ušao u meč, Paulinho je imao dvije dosta dobre prilike da postigne pogodak, no loše se snašao. Nakon toga i Thiago Silva je mogao dovesti Karioke u vodstvo, no pogađa stativu.

U 13. minuti, Belgijanci iz prve prilike stižu do pogotka. Nakon što je Chadli ubacio iz kornera, Fernandinho pogađa vlastitu mrežu za vodstvo Crvenih đavola. Nakon toga uslijedilo je nekoliko dobrih prilika sa obje strane. A onda u 31. minuti novi šok za Brazilce. Belgijanci su odradili odličnu kontru, koju je fantastičnim golom završio Kevin De Bruyne.

U nastavku utakmice Brazil kreće pod svaku cijenu da postigne podogak. Imali su nekoliko odličnih šansu, no nisu ih iskoristili. Ipak u 76. minuti prednost Đavola smanjuje rezervista Augusto, koji je Karioke vratio u život. Samo pet minuta kasnije, isti igrač je promašio veliku šansu za izjednačenje.

Krenuli su Brazilci na sve ili ništa, ali ipak na kraju je bilo ništa, te će se tako Belgijanci u polufinalu sastati protiv Francuske.