11.7.2018. 21:40
0
Tuzla City pobijedila rumunski Petrolul sa 2:1
Nogometaši Tuzla Cityja pobijedili su danas u prijateljskoj utakmici u Čatežu ekipu Petrolula iz Ploeštija rezultatom 2:1 (0:1).

Rumuni su poveli u 40. minuti autogolom Samira Efendića, a izjednačio je u 60. minuti Almedin Ziljkić udarcem glavom.

U 89. minuti pobjedu bh. premijerligašu donio je Jovo Kojić.

Premijerligaš iz Simin Hana bio je mnogo bolji suparnik, ali su zadnjih pola sata igrali s igračem više zbog isključenja jednog rumunskog igrača.

Na početku susreta igrači su minutom šutnje odali počast srebreničkim žrtvama.

Ovo je bila treća utakmica Tuzla Cityja na pripremama u Čateškim Toplicama, a ukupno četvrta od početka priprema i treća pobjeda.

Ekipa Slobodana Starčevića vraća se sutra u Tuzlu dok će „generalku“ odigrati u nedjelju protiv Čelika u Zenici.