15.8.2018. 20:55
0
Sloboda pobijedila Krupu, ponovo odlučio Vidović
U susretu 5. kola nogometne Premijer lige BiH na stadionu Tušanj u Tuzli pred oko 4.000 gledatelja, domaća Sloboda pobijedila je ekipu Krupe rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Antonio Vidović u 72. minuti.

Sloboda je bila bolji protivnik u veće dijelu susreta, ali nisu bili uspješni u realizaciji više izglednih prilika tokom susreta.

U 20. minuti prvu ozbiljniju šansu za gol imao je Vidović, ali je njegov šut uz dosta sreće odbranio golman Jovan Kutić.

Pet minuta kasnije priliku za „crveno-crne“ imao je Baraban, a odbrana Krupe uspjela je blokirati udarac.

Na početku drugog poluvremena debitovao je u dresu domaćih Seid Zukić, koji je zamijenio Adisa Smajića.

Tuzlaci su sve opasnije napadali, a vrataru gostiju najčešće je prijetio Vidović.

Nakon što je Kutić odbranio njegov opasni šut u 67. minuti, napadač Slobode je ipak uspio zatresti mrežu Krupe.

U 72. minuti na asistenciju Tonija Livančića Vidović je sjajno reagovao i poslao je loptu u mrežu – 1:0.

Mogao je Baraban desetak minuta kasnije povećati vodstvo Nalićeve ekipe, ali je lopta izbačena sa same gol-crte protivničkog gola.

Nakon pogotka Tuzla Cityju u prošlom kolu, Vidović je ponovo bio igrač odluke, donijevši Slobodi drugu uzastopnu pobjedu.

S druge strane Krupi je ovo prvi poraz u prvenstvu i, ujedno, prva utakmica na kojoj nisu postigli gol.