6.10.2018. 19:48
0
Lille slavio protiv St.Etiennea i zadržao drugo mjesto na tabeli
U devetom kolu francuske Ligue 1, Lille je kao domaćin slavio protiv St. Etiennea rezultatom 3:1.

Lille je od prve minute kontrolisao igru, te bio bolji protivnik na terenu. To im se isplatilo već u 17. minuti, kada su poveli odličnim golom Jonathana Bambe. Desetak minuta kasnije, nakon što je Fode Ballo Toure napravio faul, sudija je pokazao na bijelu tačku, sa koje je za izjednačenje bio siguran Remy Cabella.

Odmah u startu drugog poluvremena, Lille ponovo dolazi do vodstva, a strijelac i ovog gola bio je Jonathan Bamba.

Posljednji pogodak na utakmici vidjeli smo u 85. minuti, kada je za konačnih 3:1 za Lille pogodak postigao Nicolas Pepe.

Nakon ove utakmice, Lille se nalazi na drugom mjestu sa 19 bodova, dok je St. Etienne četvrti sa 15 bodova.