2.8.2020. 22:06
0
Široki Brijeg kod kuće savladao Tuzla City
NK Široki Brijeg pobijedio je večeras u 1. kolu Premijer lige BiH na Pecari ekipu FK Tuzla City rezultatom 1:0.

Tuzla City dobro otvara meč. Vojo Ubiparip u četvrtoj minuti imao dobru šansu, ali u posljednji čas je izblokiran

Široki iz prve šanse stiže do gola. Igrala se 12. minuta kada nakon sjajne akcije i asistencije Jurilja pogađa Stipe Jurić za prednost od 1:0.

Četiri minute kasnije nova velika šansa za domaće. Pervan hvata dobar volej, Fejzić sjajno brani i spašava svoj tim.

Zatim je i Zlomislić na drugoj strani sjajno skinuo pokušaj Ubiparipa, da bi zatim Fejzić zaustavio udarac Jurića, još jednom odlično.

Nastavak meča ponudio je nešto mirniju utakmicu. Igralo se čvrsto i jako, pa i nismo vidjeli neke spektakularne prilike sve do 75. minute kada udarac Ubiparipa odlazi tik pored gola.

Pokušali su gosti do kraja da dođu do gola. Široki se međutim dobro branio i odbranio, te je ostalo 1:0.