20.9.2020. 19:52
0
Golijada na Tušnju: Sarajevo nosi bodove
Derbi osmog kola m:tel PL BiH odigrali su Sloboda i Sarajevo. Konačan rezultat glasio je 2:3.

Sloboda prijeti u drugoj minuti preko Mujagića, ali Džafić brani njegov pokušaj. Tri minute kasnije fenomenalan prodor Fanima koji dodaje Tataru, a Golubović uz dosta problema boksuje njegov ubačaj.

U 13. minuti dobra situacija pred golom Sarajeva. Džafić izlazi sa svog gola i hvata loptu ispred Maksimovića.

U 26. mniuti zatresla se mreža domaćih, a sjajan pogodak za 0:1 postiže Fanimo.

Sloboda je u 38. minuti odigrala dobru akciju preko Husejinovića i Beganovića, ali bez konkretne završnice.

U finišu prvog poluvremena prava drama. Prvo Jusić nakon greške Džafića pogađa za 1:1, a minut kasnije Ahmetović pogađa za 1:2 i rezultat prvog poluvremena.

Do prve prilike u nastavku čekalo se do 60. minutie. Solidan pokušaj Rahmanovića nakon mini kontre, udarac, a Golubović uz dosta problema ipak brani njegov udarac. Dvije minute kasnije još jedna velika šansa za Rahmanovića.

Bolju igru u nastavku Sarajevo je krunisalo trećim pogotkom, a ponovo je strijelac bio večeras sjajni Fanimo.

U 88. minuti Beganović postiže sjajan pogodak za 2:3, a to s eispostavilo kao konačan rezultat ove odlične utakmice.