13.2.2021. 15:39
0
Novi poraz Liverpoola: Leicester slavio u derbiju kola i popeo se na visoko drugo mjesto!
U derbiju 24. kola engleske Premier lige, Leicester je sa 3:1 pobijedio Liverpool.

Piše: Haris Ahbabović

Poveli su gosti preko Salaha, 20-ak minuta prije kraja, ali je uslijedio potpuni preokret Lisica.

Prvo je Maddison izjednačio u 78. minuti, a svega tri minute kasnije Vardy je preokrenuo na 2:1. Konačan rezultat postavlja Barnes pet minuta prije kraja utakmice.

Leicester je drugi na tabeli sa 46 poena, dok je Liverpool četvrti sa 40 bodova. Redsi bi mogli pasti još nekoliko pozicija nakon ovog kola.