16.3.2023. 16:47
0
Kup BiH: Željezničar nakon preokreta u polufinalu
Fudbaleri Željezničara plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Izabranici Edisa Mulalića savladali su danas nakon velkog reokreta Zvijezdu u Gradačcu sa 3:2.

Plavi su na Grbavici prije 16 dana slavili sa 2:1, tako da je u današnjem revanšu bilo sve otvoreno.

Domaći su došli do vodstva već u drugoj minuti susreta.

Gol je postigao Ajdin Mujagić. Nekadašnji fudbaler Plavih skoristio je loše dodavanje golmana Muftića i prekrasno pogodio za 1:0.

Izabranici Edisa Mulalića su u nekoliko navrata prijetili preko napadača Hodžića i Štilića, ali na golu se istakao Dabić.

Na otvaranju drugog poluvremena za svega šest minuta vidjeli smo tri pogotka.

Huseinbašić je u 30. sekundi drugog dijela povećao prednost Zvijezde.

Plavi ekspresno dolaze do izjednačenja golovima Štilića. Fudbaler Plavih je u 49. minuti sjajnim udarcem iz voleja smanjio prednost domaćih, a samo dvije minute kasnije lobuje golmana Dabića za 2:2.

Štilić je do hat-tricka mogao u 70. minuti kada je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Dabić bio na visini zadatka.

Za potpuni preokret i trijumf Željezničara pogađa Šehić u 78. minuti.

Ranije su plasman u polufinale izborili Zrinjski, Tuzla City i Velež.