25.2.2024. 17:06
0
Premijer liga BiH: "Petarda" Zrinjskog Pod bijelim brijegom
Fudbaleri Zrinjskog pobjedom protiv Igmana smanjili su deficit za vodećim Borcem, a ujedno povećali razliku nad prvim pratiteljima - Veležom i Sarajevom.

Zrinjski je danas Pod bijelim brijegom savladao goste iz Konjica rezultatom 5:0 i nanio Igmanu najteži premijerligaški poraz.

Najteži poraz u elitnom rangu našeg fudbala Igmanu je prethodno nanijela Sloboda. U novembru 2022. bilo je 5:1.

Sve je u Mostaru riješeno u prvom poluvremenu i to u rasponu od samo devet minuta kada je Zrinjski postigao čak četiri gola.

Zrinjski je poveo u 29. minuti pogotkom Kiša.

U 32. minuti je Tičinović uduplao prednost aktuelnog prvaka BiH, a u 36. minuti Bilbija je s 11 metara pogodio za 3:0.

Četvrti pogodak na meču postigao je Malekinušić u 38. minuti.

Mreža Igmana zatresla se ponovo u 78. minuti. Peti strijelac na meču bio je Barišić.

Zrinjski će sredinom sedmice imati obavezu u Kupu BiH. Mostarce u prvoj četvrtfinalnoj utakmici čeka gostovanje u Bihaću kod Jedinstva, a u narednom premijerligaškom kolu Mostarci gostuju kod Sloge u Modriči.

Igman je eliminiran iz Kupa BiH, a narednu utakmicu tim Edisa Mulalića igra na domaćem terenu protiv Širokog Brijega.