24.1.2017. 21:18
0
Košarkaši Bosne porazili Sparse u finalu Kupa KS
Košarkaši Bosna Royal Jelly večeras su u Skenderiji savladali Sparse rezultatom 95:72 u finalu Kupa Kantona Sarajevo.

'Studenti' su tokom cijelog meča bili dominantna ekipa, a prvu četvrtinu su završili s 11 poena prednosti u svoju korist (25:14). Bosna je u nastavku utakmice nastavila jačim tempom da bi na poluvrijeme otišla s 18 poena razlike (54:36).

U drugom dijelu utakmice Bosna je nastavila s dominacijom pa je treću četvrtinu okončala rezultatom 79:57.

Do kraja su uspjeli održavati prednost i zasluženo slaviti.

Najefikasniji igrač u ekipi Bosne bio je Strahinja Dragičević s 18 poena, dok je kod Sparsa Ibrahim Durmo dodao 13 koševa.

Ovo je bila treća utakmica između dva tima ove sezone, a ovaj put u okviru finala Kupa KS.

Bosna se u finale Kupa plasirala pobjedom nad Vogošćom rezultatom 82:76, dok je Spars čekao pobjednika.

Prva dva susreta u tekućoj sezoni su pripala Bosni, kada su 'studenti' na otvaranju prvenstva slavili rezultatom 79:75, a prije mjesec dana su ponovo savladali Spars rezultatom 81:65.

Bosna će dočekati ekipu Kaknja prvog februara u okviru polufinala Kupa - Sistema A.