6.3.2021. 20:09
0
Studenti slavili na gostovanju kod zeničkog Čelika
Čelik je nakon ovog poraza ostao u vrhu, u grupi timova s omjerom pobjeda i poraza 11-7, dok Bosna sada ima omjer 9-9.
Sarajevska Bosna Royal savladala je u derbiju 20. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine na gostovanju košarkaše zeničkog Čelika rezultatom 89:80 (23:18, 23:19, 20:22 i 23:21).

Gosti su gotovo cijelim tokom meča bili u vodstvu, a najveću su prednost imali u 16. minuti- 41:25. Čelik je u nastavku igrao nešto bolje te se u 29. minuti primakao na samo četiri poena zaostatka, pri rezultatu 53:56, ali su gosti u zadnji period ušli s vodstvom 66:59.

Bosna je uspjela zadržati prednost te slaviti u Zenici. Najefikasniji u timu Bosne bili su Aleksandar Sokolović sa 21, Jure Besedić sa 19, Saead Hadžifejzović sa 17 i Miloš Grubor sa 15 poena, a kod domaćeg Čelika su najefikasniji bili Milivoje Božović sa 26, Haris Delalić sa 19 i Haris Ćurevac sa 17 poena.

Bosna se ovim trijumfom revanširala Čeliku za poraz u prvom dijelu sezone, kada su na svom terenu, u okviru 7. kola, poraženi s 66:78.

Čelik je nakon ovog poraza ostao u vrhu, u grupi timova s omjerom pobjeda i poraza 11-7, dok Bosna sada ima omjer 9-9 te se, nakon slabog starta sezone, uključila i u borbu za plasman među prvih pet, odnosno u Ligu za prvaka.