18.2.2017. 21:26
0
Drama u Kaknju: Sloboda trojkom slavila protiv Kaknja sa 76:75
Košarkaši Kaknja izgubili su na domaćem terenu od tuzlanske Slobode sa 76:75, u zaostaloj utakmici 8. kola Lige 10 prvenstva BiH.

Sloboda je ovom pobjedom napravila veliki korak u borbi za plasman u Ligu za prvaka, dok je s druge strane posao za izabranike Josipa Pandže dosta otežan.

Kakanj je u ovom susretu važio za blagog favorita zbog domaćeg terena, ali viceprvak BiH je poražen u izjednačenom meču.

Prvo poluvrijeme susreta proteklo je u izjednačenoj igri, a odmah se vidjelo da su Tuzlaci u Kakanj došli da ostvare novu pobjedu. Nakon 20 minuta igre ekipe su otišle na poluvrijeme pri rezultatu 39:38 za gostujući sastav.

Treća četvrtina utakmice u potpunosti je pripala Tuzlacima koji su taj period igre dobili rezultatom 21:11 i u posljednju dionicu meča ušli s dvocifrenom prednošću. Ipak, Kakanj se nije predavao i u posljednjoj četvrtinu uspijeva stići prednost protivnika, a zatim i povesti.

Kakanj je 24 sekunde do kraja meča imao dva poena prednosti (75:73), ali igrač Slobode Enes Latifagić nekoliko sekundi prije kraja meča pogađa šut za tri poena i donosi svom timu važnu pobjedu.

U timu Kaknja najefikasniji je bio Željko Palavra s 19 poena, a kod Slobode Nedžad Muratović s 19 poena, 12 skokova i pet asistencija.

Kakanj će do kraja Lige 10 igrati domaći susret protiv Mladosti, zatim gostuje Slobodi, te u zadnjem kolu dočekuje Sparse na domaćem terenu.