9.4.2021. 10:28
0
Deset poena Nurkića u porazu Portlanda od Jazza
Portland je bio bolji u prve dvije dionice meča i na poluvremenu je vodio rezultatom 56:53, međutim u nastavku meča Utah je preokrenuo stanje na terenu u svoju korist i treću dionicu dobio rezultatom 40:19, što je odlučilo pobjednika.
Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić postigao je deset poena uz šest skokova i četiri asistencije u porazu njegovih Portland Trail Blazersa na gostovanju kod Utah Jazza rezultatom 122:103.

Portland je bio bolji protivnik u prve dvije dionice meča i na poluvremenu je vodio rezultatom 56:53, međutim u nastavku meča Utah je preokrenuo stanje na terenu u svoju korist i treću dionicu dobio rezultatom 40:19, što je odlučilo pobjednika ovog meča.

Jazz je do pobjede došao na krilima Donovana Mitchella koji je postigao 37 poena, dok je njegov saigrač Rudy Gobert imao učinak od 18 poena i 20 skokova.

Damian Lillard predvodio je Portland s 23 poena, a CJ McCollum je dodao 19 poena.

Dallas Mavericksi su na domaćem terenu savladali Milwaukee Buckse sa 116:101 na krilima Slovenca Luke Dončića koji je postigao 27 poena i Latvijca Kristapss Porziņgisa koji je imao učinak od 26 poena i 17 skokova.

Los Angeles Clippersi savladali su na svom terenu Phoenix Sunse sa 113:103. Clipperse je predvodio Paul George sa 33 poena dok je Kawhi Lonard dodao 27 poena. U timu Sunsa istaknuo se Devin Booker s 24 poena.