4.5.2021. 20:37
0
Musin Efes na Final Fouru Eurolige
Čitava serija morala je da bude rješena u odlučujućoj, petoj utakmici u Istanbulu.

Efes je na ovom terenu dobio prva dva meča ubjedljivo, da bi Real ostao u seriji zahvaljujući pobjedama poslije preokreta i uzbudljive završnice u Madridu.

U prvom poluvremenu majstorice viđena je rezultatska klackalica, a na pauzu su gosti otišli sa blagom prednošću.

Ipak, početkom treće četvrtine uslijedila je velika serija Efesa od 15:0, stekli su domaći dvocifrenu prednost i činilo se da je to-to.

Real se opet vratio, kao i u prethodne dvije utakmice, a u poslednji minut se ušlo pri rezultatu 80:80.

Na 38 sekundi do kraja Krunoslav Simon je pogodio trojku iz velike daljine i tako najavio trijumf svog tima.

Llull je u narednom napadu imao šansu da iz uručenja pogodi trojku, međutim, on je promašio.

Uslijedila su dva pogođena slobodna bacanja Singletona, još jedna promašena trojka Llulla i to je bilo to. Dunston je sa linije penala potom bio polovičan, Llull je ubacio trojku, a meč je završen slobodnim bacanjima za Vasu Micića.