5.11.2016. 23:02
0
Rukometašice Jedinstva u Tuzli bolje od Ilidže
U derbiju 7. kola Premijer lige za rukometašice, u Tuzli je domaće Jedinstvo pobijedilo ekipu Ilidže rezultatom 34:18 (15:9).
Domaće igračice odlično su otvorile  utakmicu, povele su 3:0, dok su gošće prvi gol postigle u 8. minuti.

Sredinom poluvremena Jedinstvo je povelo 9:3, a dobra igra u odbrani rezultirala je velikim vodstvom na poluvremenu od 15:9.

Treba reći da je sjajno na golu domaćih branila Martina Šumelj koja je u prvom poluvremenu upisala 14 odbrana, a na kraju utakmice ukupno 20, dok je 6 odbrana imala i druga golmanica Hava Huskić.

Odlično je branila i Adela Merdžanić na golu Ilidže sa 18 odbrana, koja je svoj tim spasila težeg poraza.

Još bolja igra Jedinstva u nastavku donijela je u 38. minuti prednost od 23:11 čime je susret bio praktično riješen.

U domaćem sastavu najviše golova postigle su Neira Midžić 6, Admira Zvekić 5, te Matea Šumelj i Marija Belušević po 4.

U ekipi Ilidže najefikasnije su bile Dragana Dejanović sa 6 i Maja Mihajlović sa 3 gola.