26.11.2016. 19:29
0
Odbojkašice Gacka u Tuzli pobijedile Slobodu
U susretu 6. kola Premijer lige BiH, u dvorni Mejdan u Tuzli večeras je domaća Sloboda poražena od ekipe Gacka rezultatom 1:3 (21:25, 26:28, 25:17, 14:25).

U prvom setu ekipe su se smjenjivale u vodstvu do rezultata 17:17, kada su sudije dvije sporne lopte dosudile u korist Gacka, što je izazvalo negodovanje u publici, ali i na klupi Slobode. Gošće su napravile seriju 0-6 i nakon 23. minute borbe slavile su 21:25.

Drugi set trajao je 32 minute. Domaće su povele 7:3, ali je nakon toga zabilježeno barem desetak izjednačenja. Tuzlanke su bile na domak pobjede kada su povele 24:23, ali su imale dva loša servisa, pa su gošće u ovom setu na kraju slavile rezultatom 26:28.

U trećem setu Tuzlanke su se vratile, pruživši odličnu igru i nakon 22 minute pobijedile su 25:17.

I kada se očekivalo izjednačenje, domaće nisu iskoristile psihološku prednost. Gošće su pokazale da su trenutno spremnija ekipa i na kraju se četvrti set riješile u svoju korist lako 14 :25, a time i meč koji je trajao sat i 45 minuta.