14.1.2017. 19:22
0
Skijaški skokovi - Stoch preuzeo vodstvo
Pobjednik novogodišnje turneje 'Četiri skakaonica' Poljak Kamil Stoch nastavio je pobjednički niz i u Wisli, na 13. natjecanju Svjetskog kupa u skijaškim skokovima preuzevši vodstvo u ukupnom poretku.

Stoch je pobijedio pred svojim navijačima skokovima od 133 i 124 m sakupivši 268 bodova. Bila je to njegova treća uzastopna pobjeda, te četvrta ove sezone.

Drugo mjesto osvojio je Austrijanac Stefan Kraft koji je skočio 133 i 117 m (251,7 bodova), a treće mjesto pripalo je Nijemcu Andreasu Wellingeru sa skokovima od 127,5 i 120,5 m (249,1 bodova).

Dosadašnji lider Svjetskog kupa Slovenac Domen Prevc osvojio je peto mjesto (120, 128m).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa sada vodi Stoch sa 733 bodova, drugi je Prevc sa 691 bodom, a treći je Norvežanin Daniel-Andre Tande sa 687 bodova.