17.2.2018. 21:02
0
Banjalučanke u Mejdanu bolje od Slobode
U susretu 16. kola prvenstva BiH za odbojkašice u Tuzli je večeras Sloboda poražena od ekipe Banjaluka Voley rezultatom 0:3 (28:30, 19:25, 21:25).
Tuzlanke su sjajno počele utakmicu. Četiri dobra servisa Armine Avdić donijela su vodstvo domaćoj ekipi od 4:0. Prednost se ubrzo povećala na 9:2, a onda su stale. Serijom 1-15 Banjalučanke su preokrenule na velikih 10:17.

Ovaj set bio je najduži i donio je najviše uzbuđenja, jer su igračice Slobode uspjele poenom Daliborke Simić ponovo povesti s 23:22.  Potom je uslijedilo pet izjednačenja rezultata, da bi kod 28:28 gošće pokazale više strpljenja i koncentracije, dobivši set 28:30.

U drugom su povele Banjalučanke 4:9, da bi serijom 8-1 Sloboda preokrenula rezultat na 12:10. Nadigravanje je trajalo do 15:15, nakon čega je pala koncentracija Tuzlanki i gošće su povele 0:2.

Pokušale su domaće u trećem setu da produže neizvjesnost u meču. Povele su 12:9, pa 17:14. Zadnje vodstvo imale su kod rezultata 20:19. Igračice trenera Davora Gambirože uzele su, međutim, četiri poena u nizu i mirno su privele kraju set i meč, koji je trajao skoro 90 minuta.

Sloboda je nastupila bez bolesne kapitenice Elme Karabegović koja je bila u publici i koja je u razgovoru za Fenu najavila odlazak iz Slobode.