16.12.2017. 20:00
0
Košarkašice Jedinstva BH Telekoma u Tuzli bolje od Brčanke
U okviru 9. kola prvenstva BiH za košarkašice, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli, pred oko 100 gledatelja, ekipa Jedinstva BH Telekoma pobijedila Brčanku rezultatom 71:56 (15:16, 21:7, 18:15, 17:18).

Tuzlanke su do treće prvenstvene pobjede došle zahvaljujuči dobroj igri u drugoj četvrtini, kada su stvorile razliku od +14 poena.

U posljednju četvrtinu ušle su s rezultatom 54:38, ali gošće se nisu predavale.

U 35. minuti smanjile su prednost domaćih na svega 60:55, ali do kraja susreta postigle su samo jedan poen, a igračice Mirze Oštrakovića 11 i tako su domaće osigurale ubjedljivu pobjedu.

U ekipi Jedinstva BH Telekoma Žaklina Milošević postigla je 23, a Naida Ruščuklić 22 poena.

U sastavu iz Brčkog Mirela Halilović ubacila je 19, a Ajla Lević 14 poena.