2.11.2019. 20:20
Sevilla i Atletico Madrid podijelili bodove, Vaclik odbranio penal Diegu Costi
U derbiju 12. kola La Lige Sevilla i Atletico Madrid podijelili su bodova, a susret je završen rezultatom 1:1.

U prvom dijelu utakmice, domaći su bili nešto bolji tim, pa su tako na pauzu otišli sa prednosti od 1:0, pošto je u 28. minuti pogodak psotigao Vasquez.

U nastavku utakmice Atletico je stigao do izjednačenja, i to u 60. minuti, kada je Arias ubacio, a Morata pogodio za 1:1.

Nekoliko minuta kasnije, Atletico je mogao doći i do vodsta, pošto je sudija svirao penal, a golman Vaclik je sjajno odbranio šut Diega Coste.

Do kraja utakmice Jorgandžije su pokušavale postići pogodak, no Sevilla se jako dobro branila, te nije došlo do promjene rezultata.