15.12.2019. 19:20
Manchester City bez problema slavio protiv Arsenala
U 17. kolu engleskog Premiershipa Manchester City je slavio na gostovanju kod Arsenala rezultatom 3:0.

City je stigao do vodstva već u prvoj minuti, kada je pogodak postigao De Bruyne nakon loše reakcije odbrane Arsenala.

Na drugi pogodak Građana nije se dugo čekalo. U 15. minuti strijelac za 2:0 bio je Sterling. Konačnih 3:0 postavio je De Bruyne u 40. minuti.

Do kraja utakmice nije se dešavalo ništa zanimljivo.

City se nalazi na trećem mjestu sa 35 bodova,  14 manje od Liverpoola koji je na prvom mjestu, te četiri manje od drugoplasiranog Leicestera.