30.10.2020. 19:01
Sarajevo bez teške muke deklasiralo Mladost sa 5:1
U okviru 13. kola Premijer lige BiH, fudbaleri Sarajeva su deklasirali kakanjsku Mladost sa 5:1.

Piše: Haris Ahbabović

Igrači Sarajeva su do vodstva su stigli u 23. minuti, kada je Krste Velkoski pogodio glavom poslije ubačaja Benjamina Tatara. Već u 28. minuti bolo je 2:0. Haris Handžić je iskoristio grešku Enesa Alića i uz pomoć Azura Mahmića prevario golmana gostiju Semira Bukvića.

Novi gol u mreži gostiju u 35. minuti. Amar Rahmanović se poigrao s odbranom Mladosti i dodao do Harisa Handžića, koji je svojim drugim pogotkom povisio na velikih 3:0.

Odmah na otvaranju drugog dijela slijedi novi gol bodro tima, a strijelac je ponovo Rahmanović.

Mladost dolazi do počasnog gola u 70. minuti preko bivšeg igrača bordo momčadi Nedima Hadžića.

Konačnih 5:1 u 90. minuti sjajnim golom iz slobodnjaka postavlja Zinedin Mustedanagić.