2.12.2020. 16:12
Borac u gostima slavio protiv Krupe, Mladost u Sarajevu pobijedila Olimpik
Nogometaši Borca i Mladosti ostvarili su pobjede u gostima u okviru 17. kola Premijer lige BiH.

Borac je pobijedio Krupu sa 3:1, golovima Lukića u 34., Zakarića u 83. iz penala i Melega u 90. minuti također sa bijele tačke, dok je jedini gol za Krupu postigao Aćimović u 64. minuti.

Mladost iz Doboj Kaknja u Sarajevu je savladala Olimpik s 2:0, a golove su postigli Hiroš u 16. i Dedić u 87. minuti.

U prve dvije utakmice ovog kola Velež je u utorak na Tušnju pobijedio Tuzla City sa 3:1, dok je Široki Brijeg na Pecari savladao Slobodu sa 3:0.

Od 15 sati igraju Zrinjski i Željezničar, a od 17 sati Sarajevo i Radnik.