09.12.2025 19:14
0
Bingo otvara prvu trgovinu koja će raditi 24 sata, sedam dana u sedmici
Kompanija Bingo, najveći trgovački lanac u Bosni i Hercegovini, otvara svoj prvi dragstor u Tuzli. Postojeći Bingo market “Partizan” u ulici II Tuzlanske brigade broj 7 od 10. decembra mijenja koncept rada i prelazi u dragstor režim – radit će 24 sata dnevno, sedam dana u sedmici.

Prema Zakonu o unutrašnjoj trgovini FBiH, dragstor je jedini tip prodavnice prehrambenih i neprehrambenih proizvoda svakodnevne potrošnje koji ima pravo raditi i nedjeljom, ali i tokom cijele noći. Time Bingo odgovara na potrebe građana koji, nakon uvođenja zabrane rada nedjeljom, i dalje imaju potrebu za kupovinom van standardnog radnog vremena trgovina.

 

Zakonom je definisano da je dragstor maloprodajni objekat, koji posluje od 00:00 do 24:00 sata, uz obaveznu prodaju direktnim kontaktom s kupcima, bez šalterskog načina poslovanja. To znači da se radi o manjim formatima prodavnica, a ne velikim supermarketima, ali uz standardan pristup polici i asortimanu.

 

Otvaranjem prvog dragstora u Tuzli Bingo uvodi novi format na svoje prodajne lokacije, a očekivanja potrošača već idu u smjeru da se slični objekti uskoro otvore i u drugim gradovima BiH, s obzirom na sve veću potrebu za non-stop prodavnicama.

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.