19.6.2018. 21:47
0
Rusija uvjerljivom pobjedom nad Egiptom sve bliža osmini finala Svjetskog prvenstva
Drugo kolo grupne faze Mundijala u Rusiji počelo je utakmicom između domaćina i reprezentacije Egipta.
Mohamedu Salhu je nakon oporavka ovo bila prva utakmica na Mundijalu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u žaru borbe, ali bez golova.

U 46. minuti Ahmet Fathy, igrač Egipta, dao je autogol i poklonio vodstvo za reprezentaciju Rusije.

Golom Čeriševa u 58. minuti Rusija je povećala prednost na 2:0, a ovo je ujedno bio i njegov treći pogodak na ovom Mundijalu.

Duga lopta, prijem u kaznenom prostoru, namještanje za udarac i go… i to opet za Ruse.

Pogodak je u u 60. minuti postigao Dzyuba.

U 72. minuti, nakon izvođenja penala Salah se upisao u listu strijelaca i smanjio vodstvo Rusije na 3:1.

Ipak, do kraja meča Egipat nije uspio izvući bod.

Ukoliko sutra Urugvaj pobijedi Saudijsku Arabiju ili ako se ta utakmica završi neriješenim rezultatom trebalo bi sve biti jasno  za grupu “A”.