17.1.2024. 22:04
0
EURO: Švedska bez većih problema savladala Sloveniju
Aktuelni prvak Evrope, reprezentacija Švedske ostvarila je ubjedljivu pobjedu protiv Slovenije, a konačan rezultat bio je 28:22.

Bili su Šveđani favoriti, ali očekivao se dosta bolji otpor od Slovenije koja je bila konkurentna samo na otvaranju susreta.

Kako su minute prolazile tako su Šveđeani igrali sve bolje, dok su Slovenci bili sve lošiji i lošiji.

Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će Švedska upisati pobjedu, ali Slovenci su se potajno nadali da mogu da se vrate u utakmicu.

Na odmor se otišlo pri vodstvu Švedske od četiri razlike, a rezultat na semaforu bio je 11:7.

Drugo poluvrijeme donijelo je više postignutih golova na obje strane, ali Šveđani su bili dosta bolji i u odbrani i u napadu.

Nisu niti u jednom trenutku dopustili Sloveniji da se rezultatski priključi u utakmicu i na kraju su ostvarili sigurnu pobjedu.

Konačan rezultat utakmice bio je 28:22 u korist Švedske.

Do pobjede je Švedsku vodio Pellas koji je postigao osam golova, a sjajan je bio i Karlsson koji je dodao 6 golova.

Treba istaći i Palicku koji je fenomenalno branio na ovom susretu.

Kod Slovenije je najefikasniji bio Vlah koji je postigao sedam golova.

Nakon ove pobjede Švedska je druga na tabeli i imaju četiri boda kao i prvoplasirana Danska.