09.04.2025 09:14
0
Ruge podržao Kallas: NATO i EU su za stabilnu BiH
Pomoćnik generalnog sekretara NATO-a za politička pitanja i sigurnosnu politiku, Boris Ruge oglasio se povodom posjete visoke predstavnice EU Kaje Kallas u Bosnu i Hercegovinu.

“Snažna izjava visoke predstavnice EU Kaje Kallas u Sarajevu, kojom se osuđuju pokušaji podrivanja ustavnog poretka Bosne i Hercegovine i ističu nedavne akcije Republike Srpske. EU i NATO su u potpunosti usklađeni u svojoj podršci stabilnoj BiH”, naveo je putem zvaničnog X naloga.

Visoka predstavnica EU za vanjsku politiku i sigurnost Kaja Kallas je nakon sastanka u Predsjedništvu BiH ponovila posvećenost EU suverenitetu, integritetu BiH, ali je i naglasila potrebu za održavanjem vladavine prava kao uslovom za put u EU.

Kallas je poručila da joj je zadovoljstvo biti u BiH, ali da bi voljela da je u drugim okolnostima i da je razmjena mišljenja bila otvorena.

Naglasila je da aktivnosti RS-a podrivaju rad institucija i pružanje javnih usluga, te da je EUFOR povećao broj vojnika.

 
0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.