27.04.2025 20:15
0
Duge kolone na granicama, usporen saobraćaj na više puteva širom BiH
Duge su kolone vozila na graničnim prelazima: Gradiška (oba smjera), Gradina (oba smjera), Novi Grad (oba smjera), Kostajnica (oba smjera), Brod (izlaz) i Orašje (izlaz).

Na ostalim graničnim prelazima zadržavanja nisu duža od 30 minuta, saopćeno je iz BIHAMK-a.

 

Na magistralnom putu Draksenić–Jasenovac, kao i na graničnom prelazu Donja Gradina, saobraćaj se odvija nesmetano.

 

Do 18 sati zabranjuje se saobraćaj za teretna vozila preko 3,5 tona ukupne mase na dionicama magistralnih puteva: Kozarska Dubica–Kostajnica, Kozarska Dubica–Draksenić, Draksenić–Gradiška i Kozarska Dubica–Prijedor.

 

Na magistralnoj cesti u naselju Rajlovac (Sarajevo) zbog aktuelnih radova saobraća se usporeno, jednom trakom. Tokom dana formiraju se duge kolone vozila, pa preporučujemo korištenje alternativnih saobraćajnica.

 

Zbog sanacije klizišta na dionici autoceste A-1 Tarčin-Lepenica za saobraćaj su zatvorene tunelske cijevi tunela Vis, 25. novembar i Grab, a saobraća se dvosmjerno, suprotnom stranom autoceste.

 

Zbog sanacije dilatacije na petlji Kakanj (smjer Lašva-Kakanj), za saobraćaj je zatvorena vozna traka, uz postavljenu privremenu saobraćajnu signalizaciju.

 

Obustavljen je saobraćaj na magistralnom putu Jablanica-Blidinje, ali i na regionalnim putevima Vrbaška-Mrakovica (u reonu kamenoloma Vučijak) i Ugljevik-Glavičice, u mjestu Ugljevik selo.

 

Zbog aktivnih klizišta izdvajamo magistralne puteve Dobro Polje-Foča (na lokacijama Sijeračke stijene i Tuhalji) i Gacko-Tjentište (između tunela Čemerno i Surdup).

 

Radovi su aktuelni na dionici autoceste A-1 Visoko-Podlugovi, kao i na magistralnim putevima: Sarajevo-Pale, Polje-Kaćuni, Gnojnice-Nevesinje (Dračevice).

 

Na magistralnom putu Rogatica-Ustiprača, zbog oštećenja mosta, vozila do 30 tona saobraćaju jednom trakom, dok je za vozila preko 30 tona saobraćaj obustavljen.

 

Zabranjen je saobraćaj za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak. Teretna vozila mogu saobraćati na GP Šepak od 09 do 13 sati i od 22 do 06 sati (vikendom mogu prelaziti u terminu od 22 do 06 sati).

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.