Elmedin Konaković poput tinejdžera na društvenim mrežama: Objava koja ne priliči šefu diplomatije. Evo šta je objavio
Predsjednik RS-a Milorad Dodik, jučer je imao novo skandalozno obraćanje u kojem je otvoreno kazao kako ima problem sa većinskim narodom u Bosni i Hercegovini - Bošnjacima. Kao rješenje problema je naveo da se "vrate pravoslavlju, te bi onda Bosna bila srpska zemlja i problem bi bio riješen".
Burne reakcije u javnosti izazvalo je Dodikovo obraćanje, a da predsjedniku RS-a odgovori našao se, a bolje možda nije, i ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković.
Konaković ja na internetu očito pretraživao Dodikovo porodično stablo, te pronašao osam godina star članak o Tomi, djedu Milorada Dodika, za kojeg su novinari otkrili hrvatsko porijeklo.
"Miletovi mijenjali, pa on konta svi mijenjali. Hrvat Milorad Dodig", glasio je "odgovor" Dodiku, koji zaista ne priliči šefu diplomatije jedne države.