Nakon tri dana intenzivne potrage, u Prozoru je danas pronađen Ibro Hodžić, čiji nestanak je prethodnih dana mobilisao brojne spasilačke timove i mještane.
Kako saznajemo, u akciji su učestvovali pripadnici Gorske službe spašavanja (GSS) Prozor, kojima su se pridružile i kolege iz drugih gradova.
U potrazi su korišteni pas tragač i termalni dron, ali prethodnih dana rezultati su izostajali.
Danas je potraga završena na najbolji mogući način – Ibro Hodžić pronađen je živ. Posebno emotivan momenat bio je kada je otkriveno da ga je pronašao dječak Vedad Gorančić, kojeg su mještani već proglasili herojem.
„Heroju, hvala ti“, poručili su mnogi građani, ne krijući emocije i olakšanje nakon uspješno završene potrage.
Tokom protekla tri dana provedena je velika potražna akcija u kojoj je učestvovalo 60 spasilaca iz GSS stanica (GSSuBiH i GSSFBiH).
Uz njih, u potragu se uključilo i oko 30 mještana, kao i pripadnici vatrogasne službe, policije i hitne pomoći.
Veliku pomoć u pretraživanju terena pružili su i psi tragači te dronovi.