Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Budva su, u vezi sa događajem od juče koji je policiji u Budvi prijavljen kao otmica jednog lica, lišili slobode četiri lica, B.C (20), B.B (20), S.M (39) i K.A (23), državljane Republike Turske, zbog sumnje da su, na štetu A.R (22), također turskog državljanina, počinili krivično djelo protivpravno lišenje slobode u saizvršilaštvu.
Sumnja se da su ova četiri lica krivično djelo počinili na način što su juče, 08.10.2025. godine oko 12.30 sati, u Dositejevoj ulici u Budvi, upotrebom fizičke snage, oštećenog na silu ubacili u vozilo „Mercedes“ S klase, podgoričkih registarskih oznaka, a zatim se vozilom velikom brzinom udaljili ka Kotoru. Događaj su Policiji prijavili građani, a policijski službenici su se odmah dali u policijsku potjeru za njima, nakon čega su oni ubrzo sustignuti, privedeni, a potom, po nalogu nadležnog tužioca, i lišeni slobode.
U događaju je povrede iz saobraćajne nezgode, koju je izazvao, zadobio vozač „Mercedesa“ B.C, kao i oštećeni A.R, koji su se nalazili u navedenom vozilu. Njima je u zdravstvenoj ustanovi pružena ljekarska pomoć.
Osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni državnom tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Kotoru, zbog sumnje da su počinili navedeno krivično djelo.
Posebnu zahvalnost dugujemo građanima koji su jučer prijavili krivično djelo i pokazali visoki stepen društvene odgovornosti. Građani su jučer Policiji pravovremeno javljali zapažanja koja se odnose na krivično djelo koje je bilo u toku, te koristimo priliku da pohvalimo ovakav način ophođenja prema društveno – negativnim pojavama.