23.03.2025 09:22
0
Gradonačelnik Istanbula, Ekrem Imamoglu, u pritvoru do početka suđenja
Turski sud odredio je danas pritvor za gradonačelnika Istanbula Ekrema Imamoglua do suđenja, objavili su državni mediji i druge televizijske kuće, u potezu koji će vjerovatno potaknuti najveće proteste u zemlji u više od decenije.

Do odluke o određivanju pritvora za Imamoglua, glavnog političkog suparnika predsjednika Tayyipa Erdogana, došlo je nakon što su glavna opoziciona stranka, evropski lideri i desetine hiljada demonstranata kritikovali postupke protiv njega kao ispolitizirane.

Sud je rekao da su Imamoglu i još najmanje 20 osoba zatvoreni u sklopu istrage o korupciji. Posebna odluka o istrazi povezanoj s terorizmom tek se treba donijeti.

Imamoglu (54), koji prema nekim anketama vodi u utrci za predsjednika, trebao je za nekoliko dana biti imenovan službenim predsjedničkim kandidatom opozicione Republikanske narodne stranke (CHP).

Jučer je Erdogan, koji vodi zemlju već više od 22 godine, optužio CHP da pokušava "isprovocirati našu naciju", dodajući da neće tolerirati vandalizam.

(NAP)

0
VIJESTI
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

Impressum
T:
M:
Marketing
T:
M:
Aplikacije
Mobilna aplikacija
Android aplikacija
Social

Copyright ©2009 - 2025, Source d.o.o.