11/17/2025 8:59 AM
Anis je prije ubistva bivšu djevojku Aldinu ganjao automobilom: Nedavno je dobio pištolj jer mu je “ugrožena sigurnost kao fudbalskog sudije"
Bosanskohercegovačku javnost ponovo je zgrozio novi slučaj femicida koji se dogodio sinoć oko 18:00 sati u Mostaru.

Kako je za Crnu Hroniku sinoć potvrđeno, 33-godišnji Anis Kalajdžić iz Mostara hicem iz pištolja je oduzeo život nedužnoj Aldini Jahić iz Kalesije.

Kalajdžić je iz pištolja pucao u jednom domaćem lancu brze hrane, a nakon što je Jahić pokušala pobjeći.

Prema najnovijim informacijama, Jahić je od Kalajdžića bježala mostarskim ulicama, a on je za njom išao automobilom Ford.

Automobil je ostavio dvadesetak metara od ugostiteljskog objekta, ušao je za Jahić i ubio je u toaletu.

Nakon toga je pokušao oduzeti sebi život ali mu je pištolj zakočio.

Prema informacijama mostarskih medija, Kalajdžić je dozvolu za pištolj dobio nedavno pod izgovorom da mu je “ugrožena sigurnost zbog prijetnji kao fudbalskom sudiji”.

Podsjetimo da je Kalajdžić sudio u Prvoj ligi FBiH.

Istraga je pokazala da su Jahić i Kalajdžić bili u prekidu veze, a da je djevojka od ranije primala prijetnje od momka monstruma. Prijetnje nije prijavila policiji.

 
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

VIJESTI
Source.ba-sva prava pridržana