7/13/2025 10:31 PM
Igrač Liverpoola postigao gol i posvetio ga poginulom Joti
Fudbaleri Liverpoola i Prestona (3:1) odigrali su utakmicu u Deepdaleu koja je ostala u sjeni emotivne posvete preminulom Diogu Joti, čija smrt 3. jula je potresla cijeli fudbalski svijet.

Prije početka meča, stadionom se orila pjesma "You'll Never Walk Alone", a kapiten Prestona, Ben Whiteman, položio je vijenac ispred tribine sa gostujućim navijačima. Gesta je ispraćena aplauzom, a zatim je uslijedila minuta šutnje.

Utakmica je potom započela uz pjesmu posvećenu Joti koja je odzvanjala iz sektora navijača Liverpoola, a Conor Bradley donio je vodstvo u 32. minuti.

Trener Arne Slot izvršio je više izmjena u nastavku, uključujući i ulazak Darwina Nuneza, koji je osam minuta kasnije postigao pogodak nakon greške domaće odbrane.

Nakon što je savladao golmana Iversena, Nunez je sjeo na travnjak i oponašao igranje videoigrica, oživjevši Jotino karakteristično slavlje gola. Pogledao je prema nebu, simbolično poslavši poruku prijatelju.

Poznato je da je Jota bio strastveni gejmer, posebno u EA Sports FIFA serijalu, a njegovo slavlje već su ranije imitirali i Raul Jimenez i brojni drugi igrači.

Liverpool je ranije potvrdio da će dres s brojem 20 biti povučen iz upotrebe i zauvijek vezan za Jotu. Tokom svojih pet sezona u klubu, postigao je 65 golova i upisao 26 asistencija u 182 nastupa, osvojivši četiri velika trofeja.

U nastavku susreta, emocije nisu jenjavale. Cody Gakpo je postigao treći gol za Liverpool, također posvećen Joti, imitirajući njegov slavlje nakon pogotka. Prethodno je Liam Lindsay donio utješni gol za Preston.

Gakpov gol uslijedio je nakon sjajne timske akcije, koju je započeo Nunez, a završio Holanđanin preciznim udarcem.

Završnica utakmice protekla je uz gromoglasne stihove Jotine pjesme iz gostujućeg sektora, dok su igrači i stručni štab Liverpoola pozdravljali 6.000 navijača koji su stigli na Deepdale. Među njima su bili i Virgil van Dijk te ostali članovi koji nisu nastupili.

Sljedeći meč Liverpoola zakazan je za 26. juli protiv AC Milana u Hong Kongu.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala source.ba. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal source.ba zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara source.ba nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

SPORT
Source.ba-sva prava pridržana