13.9.2016. 23:03
0
Liga prvaka: Bayern zabio pet golova, Barcelona sedam
U prvom kolu nove sezone Lige prvaka, odigrano je sedam mečeva, dok je susret Manchester City - Borussia Mönchengladbach odgođen zbog nevremena.

Grupa A

PSG - Arsenal 1:1
Prvi gol u Ligi prvaka pao je u 42. sekundi utakmice.  Cavani je pogodio za 1:0. Ipak,  gosti iz Londona preko Sancheza su u 78. minuti stigli do boda.

Basel - Ludogorec 1:1
Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Cafu u posljednjoj minuti, ali su Švicarci izjednačili u 80. minuti kada je pogodio Steffen.

Grupa B

Dynamo Kiev - Napoli 1:2
Domaći su poveli u 26. minuti preko Harmaša. Međutim, mrežu Šovkovskog, dva puta je zatresao Milik u 36. i 45+2. minuti.

Benfica - Bešiktaš 1:1
Salvio je asistirao Cerviju koji je pogodio u 12. minuti. U 90+3. minuti je za 1:1 pogodio Talisca.

Grupa C

Barcelona - Celtic 7:0
Tri gola je postigao Messi, u 3., 27. i 60. minuti, Suarez je pogodio u 75. i 88., a po gol su postigli Neymar (50.) i Iniesta (59.).

Manchester City - Borussia Mönchengladbach odgođeno
Susret na Etihadu je odgođen zbog velikog nevremena koje je pogodilo Manchester.

Grupa D

Bayern - Rostov 5:0
Lewandowski je iz penala pogodio u 28., a Müller u 45+2. minuti. Kimmich je u drugom poluvremenu pogodio u 53. i 60. minuti, a Bernat u 90. za konačnih 5:0.

PSV - Atletico 0:1
U 43. minuti gosti su poveli preko Nigueza, i tako je ostalo do samog kraja.