9.12.2023. 22:41
0
Serija A: Inter ponovo na vrhu. Izašli lako na kraj sa Udineseom
Inter se vratio na vrh Serije A. Večeras je ovaj tim s 4:0 počistio Udinese u okviru 15. kola Serije A.

Lautaro Martinez je prvi imao veliku priliku. Argentinac je pogodio stativu u desetoj minuti.

Silvestri tri minute kasnije zaustavlja udarac Dimarca, da bi u 25. minuti projektil Calhanoglua otišao pored gola.

Igrala se 33. minuta kada je dosuđen penal. Lautaro je pao, a to je u gol pretvorio Calhanoglu i to tek u 37. minuti.

Do poluvremena još dvije lopte u mreži gostiju. Dimarco je pogodio u 42. minuti, a Mkhitaryan u 44. i tu je bio kraj priče.

Igrala se 69. minute kada je zbog ofsajda poništen gol Lucci iz Udinesea, da bi konačan rezultat u 85. minuti postavio Lautaro Martinez.

Inter se ovom pobjedom vratio na vrh tabele. Ima 38 bodova, dva više od drugoplasiranog Juventusa.

Kada je Udinese u pitanju, ovaj tim ima samo 12 bodova i nalazi se na 16. mjestu, samo bod iznad crte gdje je prva Verona.

Za Inter 16. kolo donosi gostovanje u Rimu kod Lazija, dok će Udinese na svom terenu ugostiti Sassuolo.