10.2.2024. 20:48
0
Serija A: Inter u spektakularnom derbiju savladao Romu i pobjegao "Staroj dami" na sedam bodova
Sjajnu utakmicu sa šest golova večeras smo gledali u Rimu. Sastali su se Roma i Inter.

U okviru 24. kola italijanske Serije A, Inter je večeras u utakmici s dva preokreta slavio protiv Rome. Rezultat je glasio 2:4.

Do vodstva dolazi prvi Inter. Igrala se 17. minuta kada je za 0:1 na semaforu pogodio Acerbi.

Samo 11 minuta je Romi trebalo da dođe do poravnanja. Pellegrini asistira za Mancinija koji vraća stvari na početak.

Pellegrini u 44. minuti bilježi i drugu asistenciju. Za potpuni preokret je pogodio El Shaarawy.

Četiri minute su gostima trebale u drugom dijelu da dođu do izjednačenja. Asistirao je Darmian, a pogodio Thuram.

Sedam minuta kasnije Inter dolazi do preokreta i novog vodstva. Autogol je postigao Angelino.

Mogla je Roma do novog poravnanja u 71. minuti, no sve je uprskao Lukaku. Ispratio je jedan dobar ubačaj, ali njegov udarac glavom odlazi daleko od gola.

Sve je bilo gotovo u sudijskoj nadoknadi. Igrala se četvrta minuta nadoknade kada je pogodio Bastoni i i riješio sve dileme oko pobjednika.

Nakon ove utakmice Inter ostaje prvi sa 60 bodova. Juventus ima sedam manje i u Torinu tuguju što Roma nije otkinula makar bod. Roma, koja je s 38 bodova peta na tabeli i idalje sanja Ligu prvaka.

Iduće kolo Interu donosi na papiru mnogo lakši meč. Na Meazzi će ugostiti Salernitanu. Roma će u goste kod Frosinonea.