9.8.2015. 22:36
0
Posebne emocije na Koševu, majstorija Stojčeva i utakmica za pamćenje
Ako je ona pobjeda prije 3,5 mjeseca navijačima Sarajeva ostala u pamćenju kao prekretnica šampionske sezone, ova posljednja nad Širokim Brijegom će ostati upamćena kao jedna od najboljih utakmica u posljednjih nekoliko godina na Olimpijskom stadionu.
Nije sve tako dobro krenulo po domaću ekipu. Najprije je Menalo imao priliku za Širokobriježane, a dvije minute kasnije je, a ko drugi nego Wagner, doveo goste u vodstvo. U nastavku je Benko imao nekoliko prilika da vrati stvari na početak, ali nije uspijevao savladati Soldu.

Pred sami kraj prvog poluvremena se dogodio sporni trenutak, u kojem su domaći zbog igranja rukom fudbalera u plavom dresu tražili jedanaesterac. Nisu ga dobili, a na njihovu sreću nisu dobili ni pogodak nekoliko trenutaka kasnije, kada je Wagner šutirao preko gola.

Na poluvremenu je Radovac napustio igru, a na teren je ušao Miloš Stojčev. Nakon šest minuta drugog dijela Sarajevo preko Benke stiže do izjednačenja. Nismo bez razloga spomenuli ulazak Stojčeva. Najprije je u nekoliko navrata sjajno uposlio svoje saigrače u napadu, da bi sam u 78. minuti preuzeo odgovornost i fenomenalnim pogotkom doveo Sarajevo u vodstvo. Moglo je ono biti i veće, ali se Benko i Velkoski nisu snalazili u završnici. S druge strane, mogao je Široki nakon primljenog pogotka do izjednačenja, ali je ova veoma dinamična utakmica okončana pobjedom Sarajeva rezultatom 2:1.